Kolay Örgüler

Yıl Başına Özel Tığ Oyaları

Yıl Başına Özel Tığ Oyaları
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

En Güzel Tek Sıra Oya Örnekleri

Yıl Başına Özel Tığ Oyaları. Tek sıra oya örnekleri, yapımı genellikle daha kolay olan oya örnekleridir. Zarif ve basit olan bu örnekler iğne oyası ve tığ örnekleri olarak örülebilir. Eskiden beri yazma kenarlarına uygulanan ve her daim moda olan modeller arasında tek sıra oyalar yer alıyor. Yalnızca yazma kenarlarına değil, havlu kenarları gibi farklı yerlere de tek sıra oya modelleri işlenebilir. Tek sıra oya modellerinde birbirinden farklı güzel ve şık örnekler bulunmaktadır. Kolay ve zor olmak üzere farklı düzeyde herkesin rahatlıkla örebileceği örneklerde bulunuyor.

Tek Sıra Oya Modelleri

Tek sıra oya modellerine baktığımızda bu modeller, kolay ve zor olmak üzere farklı gruplara ayrılabilir. Kolay oya örneklerine baktığımızda bu örnekler genellikle tığ yardımıyla örülen klasik modellerdir. Papatya modeli, lale modeli, boncukla örülen modeller, gökkuşağı modeli gibi tığ ile örülen birçok oya modeli bulunmaktadır.

Zor tek sıra oya modellerine baktığımızda ise bu modeller genellikle iğne oyası ile örülen örneklerdir. İğne oyası modelleri sanıldığı kadar kolay değildir. Bunun için gerekli bilgilere sahip olmak gerekir. Birçok kişi tarafından örülebilen iğne oyası modelleri birbirinden farklı tek sıra modelleri bulunmaktadır.

Tek sıra oya örnekleri genellikle tığ ile örülse de az da olsa iğne oyası modelleri de örülmektedir. Elbette iğne oyası modelleri tığ ile örülen oya örneklerine göre çok daha zordur. Tek sıra oya örnekleri yapımı genellikle kolaydır.

Zarif İğne Oyası Çok Şık Bir Model Yapılışı

Zarif İğne Oyası Çok Şık Bir Model Yapılışı

Bir önceki yazımız olan Tek Renk Yazma Oyası Anlatımlı Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ