Kolay Örgüler

Yıldız Desenli Bebek Battaniyesi Yapımı

Yıldız Desenli Bebek Battaniyesi Yapımı
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Yıldızlı bebek battaniyeleri, günümüzde farklı şekillerde örülen ve farklı modelleri olan battaniyeler arasında yer alırlar. Bazı bebek battaniyelerinde yıldız motifleri henüz örülürken yapılır. Bazı yıldız desenli bebek battaniyesi yapımı ise düz bir şekilde battaniyenin örülmesinden sonra yıldızların battaniye üzerine işlenmesi ile yapılır. En çok yapılan bebek battaniyesinin yapılışı, şöyledir:

 • Öncelikle battaniyelerin parçaları örülür. Her bir battaniye parçası, bir kenarı 90 cm olan karelerden oluşacaktır.
 • Battaniye kareleri sık iğne ile örülmeye başlanır.
 • Örülmeye başlanan kare için, 10 ilmek sık iğneden sonra, 5 zincir çekilecek ve diğer boşluğa batırılarak kareye sabitlenecektir. Daha sonra, yıldız şeklini alacak şekilde örülmeye devam edilecektir.

Yıldız Desenli Bebek Battaniyesinde Hangi İpler Kullanılır?

Yıldızlı battaniye örümü ipleri, bebekler için örgü için kullanılan iplerdir. Bebek yelekleri ve patikleri hangi iplerle örülüyorsa o iplerle örülmeleri battaniyelerin güzel görülmelerini sağlayacaktır. Ancak battaniyeler yenidoğan bebekler için kullanılmayacaksa pamuklu iplerin de yıldız desenli bebek battaniyesi yapımı için kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Yıldızlı Bebek Battaniyesi Ne İle Örülür?

Bebek battaniyelerinin örülmesi, talebe bağlı olarak şiş veya tığ ile yapılabilir. Hem şiş hem de tığ ile örülebilen yıldız modelli bebek battaniyeleri mevcuttur. Ancak her model tığ ve şiş ile aynı olarak örülemez. Bunun için öncelikle hangi yıldızlı modelin yapılmak istendiğine karar verilmesi, daha sonra ise bebek battaniyelerinin örülmeye başlanması gereklidir. Tığ ile yapılan yıldız modellerin örülmeleri daha kolay olarak görülse de, şiş ile örgü yapmaya alışık olan kişiler için şişle örülen modeller tercih edilecektir.

Yıldızlı Bebek Battaniyesi Ölçüleri Ne Kadar Olmalıdır?

Bebek battaniyelerini ölçüleri, örülecek modele ve battaniyenin büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilir. Bazı modellerin kullanımı için kare şeklinin kullanılması gerekirken, bazıları için dikdörtgen şeklinin örülmesi daha uygun olacaktır. Bunun için yıldız desenli bebek battaniyesi yapımı için hangi battaniyeler talep ediliyorsa onlara bakılması gereklidir. Her battaniye, örülmeye başlamadan önce kaç zincirle ya da ne kadar ölçü ile başlanacağı belli olarak detaylı şekilde açıklanır.

Ayrıntılı Popcorn Yıldız Desenli Bebek Battaniyesi Yapılışı

Ayrıntılı Popcorn Yıldız Desenli Bebek Battaniyesi Yapılışı
 • Bebekler İçin Kruvaze Patik Yapımı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Bebekler İçin Kruvaze Patik Yapımı Bir önceki yazımız olan Balonlu Çocuk Ceket Yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz. Kolay ÖrgülerHer gün yeni bir örgü modelini sizinle paylaşmaktayım. Her gün yeni bir örgü modeli öğrenmek için ziyaret ediniz.

  Daha Fazla Oku


 • Balonlu Çocuk Ceket Yapılışı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Balonlu çocuk ceketi yapmak isteyenler bir ters bir düz olarak ördükleri ceketin üzerine balon deseni ekleyebilir. Daha kabarık bir model isteyenler 2 ters bir düz olan modeli de tercih edebilirler. Bu durumda istedikleri renk ile ya da renkler ile hırkayı ölmeleri tamamlandıktan sonra üzerine balon desenleri örmeleri mümkündür. Balon desenleri genellikle bakır, […]

  Daha Fazla Oku


 • Arı Kovanı Yelek Yapılışı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Arı kovanı modelinde yelek yapmak isteyenlere yönelik birbirinden farklı tarifler bulunsa da orijinal örgü modeline ulaşmak önemlidir. Arı kovanı yelek yapılışı için öncelikle gerekli malzemeleri düzenlemek gerekir. Malzemelere sahip olan kişiler aşağıdaki tarife bağlı kalarak arı kovanı yelek yapabilir. Çoğunlukla bebekler ve çocuklar için yapılan arı kovanı yelek modeli örgü modelleri arasında […]

  Daha Fazla Oku


Bir önceki yazımız olan Kolay Örgü Bebek Bandana Yapımı başlıklı makalemizde Bandana Nasıl Örülür, Bebek Bandana Yapılışı ve Kolay Bandana Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ