Kolay Örgüler

Yelekte En Kolay Kol Kesim Teknikleri

Yelekte En Kolay Kol Kesim Teknikleri
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Yelekte örgü en kolay kesim teknikleri örme işlemi için avantaj sağlar. Yelek modelleri bilindiği üzere, en fazla şiş örgü olarak tercih edilir.  Herkesin rahatça öğrenmesi ev örebilmesi için, yelekte en kolay kol kesim teknikleri yardımcı olacaktır. Yelek modeli ne olursa olsun, kol biçimleri genel olarak klâsiktir. Hazır aldığınız yelekler de nasıl bir rahatlık varsa, bu kesimler ile de aynı rahatlık sağlanır. Bu şık kesimin modelini ve yapılışını öğrenmek, size büyük avantaj sağlayacaktır. Yapımı oldukça kısa sürer. Bir kaç dakika da bitecektir. Yine aynı teknik, erkek yelekleri ve çocuk yelekleri içinde yapılır. Bunun için çok az bir malzemeye ihtiyaç vardır.

Malzemeler;

  • Yelek ipi
  • 3 numara şiş

Yelekte En Kolay Kol Kesim Teknikleri Nasıl Yapılır?

Yeleklerin kil kısımlarının kusursuz görünmesi oldukça önemlidir. Tam oturmalı, orantısızlık olmamalıdır. Hazır giyim de genel de bir sorun yaşanmaz ama el de örülen örgüler de yelekte en kolay kol kesim teknikleri bilinmezse, ortaya profesyonel bir örgü ve giysi çıkmaz. Bu yüzden teknikleri yüzeysel olarak bilmek dahi yeterli olacaktır. İlk olarak kol kesimi yapmak için, ön lastik kısmından kaç tane ilmek bırakıldıysa, o kadar ilmek şişe eklenerek, kol kesim lastiğine başlanır. Bu na ön pat denilir. Tıpkı ön patta nasılsa, kol kenarı içinde aynı lastik yapılır. Arka yüz için yelek kenarına gelindiği zaman, iki ilmek bir arada alınır.

 Ön yüz için, herhangi bir toparlanma yapılmaz. Belirli bir sıraya gelinceye kadar, sadece kolin o kısmı örülür. Ayrıca bu teknikleri, videolar izleyerek de adım adım öğrenebilirsiniz. Örgüyü çoğu kişi çok sever. Bazıları zevk için yapar, bazı insanlar da bunu meslek haline getirmiştir. Bu işten para kazanan kişi sayısı, azımsanamayacak kadar fazladır. Siz de isterseniz örgü yapabilirsiniz. Başta zor gelse de zamanla teknikleri öğrenerek, bu işte profesyonel olabilirsiniz.  Özelikle kazak, yelek, hırka gibi modeller örmek isteyenler, mutlaka kesim tekniklerini öğrenmeye zaman ayırmalıdır. Örgüyü daha kısa sürede bitirmenizi sağlar.

Yelekte Kolay Kol Kesim Teknikleri

Yelekte Kolay Kol Kesim Teknikleri

Bir önceki yazımız olan 3 Boyutlu Bayan Örgü Modelleri Yapılışı başlıklı makalemizde 3 boyut, 3d ve model hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ