Kolay Örgüler

Evde Örgü Maske Nasıl Yapılır

Evde Örgü Maske Nasıl Yapılır
Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.

Evde Örgü Maske Nasıl Yapılır. Estetik görünümüne özen gösteren kişiler için her örgü modeli özel olarak seçilmelidir. Son dönemlerde artan salgın hastalık nedeni ile maske kullanımı tüm dünyada zorunlu hale getirilmiştir. Bu bağlamda sıradan cerrahi maskeler kullanmak istemeyen kişiler, daha güzel ve daha estetik görünen örgü maske kullanmak istemektedir. Son iki yıl içinde birbirinden farklı örgü maske modelleri mevcuttur. Kendiniz için en sevdiğiniz maske modelini örebilirsiniz. Hatta düz bir maske örüp, üzerine çeşit çeşit minik aksesuarlar da yapabilirsiniz. Burada yapmak istediğiniz  maske modeli tamamen hayal gücünüze kalmıştır.

Özellikle çocuklar maske altında çok fazla sıkıldığı için dışarıda maske kullanmak istemeyebiliyorlar. Çocuklar için örgü maske modelleri ile bu zor zamanları daha sevimli bir şekilde geçirebilirsiniz. Çocuklarınızın sevdiği renklere örgü maskeler yapabilirsiniz. Ve yine maskelerin üzerine sevimli gülen yüz ya da çocukların sevdiği hayvan motifleri de yapabilirsiniz.

Örgü maskeler sadece aksesuar olarak kullanıma uygudur. Yani virüslere karşı koruyucu kalkan özelliği göstermez. Bu nedenle örüğünüz maskenin altında bir de  mutlaka cerrahi maske kullanmanız gerekir. Ancak bu sayede tam anlamı ile salgın hastalığa karşı bir koruma sağlayabilirsiniz.

Yetişkinler İçin Örgü Maske Yapımı

 • Örgü maske için tığ tekniği kullanacağız.
 • İpinizin kalınlığında tığ ya da tığınızın kalınlığında ip kullanabilirsiniz.
 • 8 zincir çekerek işimize başlıyoruz.
 • Daha sonra zincirin ilk tarafından her zincirin içine bir batma işlemi yaparak ilerliyoruz.
 • Burada 2li tırabzan yapabilirsiniz.
 • Yaklaşık 10 sıra boyunca bu şekilde örgüyü yaptıktan sonra, her sırada bir adet (8li) zincirimizi artırarak gidiyoruz.
 • Yüzünüze ölçerek ilerleyebilirsiniz.
 • Maskenin orta kısmından sonra yine baştaki sayılara denk gelecek şekilde eksiltmeler yapacağız.
 • Bu sayede maskenin her iki tarafı da yüz bölgesine net bir şekilde oturacaktır.
 • Maskeyi bitirdikten sonra düz zincir ile kulak bölgesine gelecek yerlerini örüp sabitleyebilirsiniz.

Eğer bu maske modelini çocuklarınız için örmeyi planlıyorsanız, o halde maskenin ön kısmı için iğne ile ağız, göz işleyebilirsiniz. Kendi maskeniz için de istediğiniz aksesuarı kullanabilirsiniz.

Evde Maske Yapımı

Evde Maske Yapımı
 • 2023 Model Banyo Asma Tavan Modelleri

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.2023 banyo asma tavan örnekleri popülariteye göre en çok tercih edilenleri kapsar. 2.023 yılında daha minimal asma tavanlar tercih edilirken ışıklandırmaya da önem verilmektedir. Yapmak hem daha şık bir görüntü sunarken hem de atmosferin tamamen değişmesini sağlar. Dolayısıyla banyodaki döşemeler ve dekorlar değiştirilme dahi asma tavanın ışığı değiştirildiği takdirde büyük bir fark…

  Daha Fazla Oku

 • Düğümsüz Etamin İşleme Tekniği Nasıl yapılır?

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğümsüz etamin işleme tekniği son derece kolay bir tekniktir. Bunun için hem el yatkınlığı hem de deneme yanılma yöntemleri gerekir. Düğümsüz etamin yapmak isteyenler düğüm atmadan bitirmeyi de öğrenmelidir. Düğümsüz etamin yönteminde ip sadece kıvrılarak kullanılır ve iğneye geçirildikten sonra düğüm atılmaz. Etamin Nedir? Etamin temelde bir kumaş türüdür. Etamin kanaviçe yapılabilmesi…

  Daha Fazla Oku

 • Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı

  Bizi Sosyal Medyalarda Paylaşın.Düğmeli Ata Yeleği Yapılışı Ata yeleği tarifi yapmak için gerekli malzemelere ulaşmak gerekir. Malzemeler elde dildikten hemen sonra örgü aşamasına geçiş yapılabilir. Düğmeli ata yeleği yapabilmek için daha önceden haraşo tekniğini denemek de önemlidir. Düğmeli ata yeleği yapmak isteyenler uygun ip, şiş ve tekniğe sahip oldukları sürece yeleği kısa sürede tamamlayabilir. Düğmeli…

  Daha Fazla Oku

Bir önceki yazımız olan Örgü Bikini Yapılışı 2023 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ